Lan Tominc je mladinski olimpijski prvak v slalomu!

Slovenski kajakaš Lan Tominc je na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu s kajakom v slalomu na divjih vodah osvojil zlato odličje.
Fotografija: Lan Tominc je v Buenos Airesu stopil na najvišjo stopničko. Foto Ioc
Lan Tominc je v Buenos Airesu stopil na najvišjo stopničko. Foto Ioc

Tominc je bil eden od kandidatov za odličja že pred začetkom tekmovanj, kolega iz Argentine Valentin Rossi ga je pohvalil potem, ko ga je Tominc premagal v četrtfinalu: »On je pravi zvezdnik, prepričan sem, da bo tudi v finalu blestel.«

Imel je prav, slovenski kajakaš je bil zelo hiter, v finalu je postavil čas 1:08,950 in bil skoraj sekundo hitrejši od Kitajca Guana, ki je dobil kvalifikacije. »Res sem vesel, celo leto sem se pripravljal na to tekmo, tudi babica in dedek sta prišla iz Slovenije, da bi navijala zame. To je poseben dan,« je po zmagi v finalu žarel Tominc, ki je tako Sloveniji priboril novo zlato odličje na olimpijskih igrah mladih. Na tretjem mestu je končal Rossi.