V katerih disciplinah je bil v Belgiji evropski prvak Peter Mankoč?

Tokrat v našem kvizu preizkus znanja iz zgodovine hokeja, plavanja in smučarskega teka.
Fotografija:  Peter Mankoč je vrsto let blestel na tekmovanjih v 25-metrskih bazenih. FOTO: Igor Zaplatil

1. V prvi sezoni slovenskega DP v hokeju je bilo zanimivo, vloge favoritov pa so potrjevali udeleženci alpske lige: Jeseničani, Ljubljančani in Blejci. Slednje je vodil Rudi Hiti, ki je pred dnevi praznoval 75. rojstni dan. Njegovo moštvo z Bleda resda ni osvojilo naslova, je pa pred 30 leti kar z 32:0 ugnalo Slavijo iz Zaloga. Kdo je bil z 9 goli najučinkovitejši na ledu?

• A) Sergej Stolbun
  • B) Aleksandr Rožkov
  • C) Blaž Lomovšek

2. V pričakovanju prihajajočega SP v plavanju v 25-metrskem bazenu spomini uhajajo k imenitnim dosežkom Petra Mankoča. Pred natanko 20 leti je v Antwerpnu dosegel svetovni rekord na 100 m mešano že v polfinalu, nato je bil še v finalu, zlato kolajno pa je takrat osvojil še v eni disciplini – kateri?

• A) 100 m hrbtno
  • B) 100 m prosto
  • C) 200 m mešano

3. Vstop v drugo polovico decembra 2011 je pri nas ponudil zanimivo predstavo svetovnega pokala v smučarskem teku. Med domačimi aduti se je takrat najbolje odrezala Vesna Fabjan, pozneje v Sočiju tudi bronasta olimpijka. Katero mesto je zasedla v šprinterski preizkušnji na Rogli pred 10 leti?