Že prvi dan spektakularna nesreča vodilnega dirkača v seštevku za SP

Reli za svetovno prvenstvo po Hrvaški najbolje začel Belgijec Thierry Neuville, mladi Finec Kalle Rovanperä končal med drevesi.
Fotografija: Thierry Neuville je bil najhitrejši uvodni dan relija po Hrvaški. FOTO: Andrej Isakovič/AFP

Uvodni dan relija po Hrvaški, tretje letošnje dirke za svetovno prvenstvo, je ritem narekoval belgijski as Thierry Neuville (hyundai i20), ki bo prvo noč prespal na vrhu semaforja rezultatov. Toda 32-letni dirkač iz Sankt Vitha pri Liegeu ne bo imel mirnega spanca, saj pred najbližjimi zasledovalci nima prav velike prednosti.

Neuville si je na prvih osmih hitrostnih preizkušnjah (od skupno dvajsetih) privozil 7,7 sekunde naskoka pred francoskim šampionom Sebastienom Ogierjem (toyota yaris), dodatne tri desetinke pa na tretjem mestu zaostaja Valižan Elfyn Evans (toyota yaris). Nekoliko večji je zaostanek tretjeuvrščenega Estonca Otta Tänaka (hyundai i20), ki ga od vodilnega moštvenega sotekmovalca loči 31,9 sekunde.

Vodilni v skupni razvrstitvi za svetovno prvenstvo, komaj 20-letni Finec Kalle Rovanperä (toyota yaris), je že na uvodni hitrostni preizkušnji spektakularno zdrsnil s ceste in med prevračanjem dodobra razbil svoj dirkalnik. Na srečo jo je pri tem – tako kot njegov sovoznik Jonne Halttunen – pri tem odnesel brez praske. »Na tistem mestu je bilo zelo spolzko, napaka pa vseeno moja,« se je nase jezil Rovanperä, ki bo – kakor vse kaže – v nedeljo izgubil vodstvo v točkovanju za svetovno prvenstvo.

Med našimi dirkači v najboljšem položaju Peljhan

Med slovenskimi posadkami je v najboljšem položaju naveza Darko Peljhan-Matej Čar (Dirkalno društvo R, škoda fabia),  ki z zaostankom skoraj 11:59,5 minute v generalni razvrstitvi zaseda 35. mesto, v razredu RC2 pa sta osemnajsta. Grega Premrl-Gregor Brešer (Unikatoy Postojna, toyota GT86, + 16:07,3) sta skupno 47., pet mest za njima sta Aljoša Novak-Jaka Cevc (Dirkalno društvo R, škoda fabia, + 18:44,7), medtem ko Primož Brazda-Primož Tavčar (AK Lamko, ford fiesta, + 19:42,0) držita 54. mesto.