Zmaji zdaj že blizu vrha

Olimpija s 4:1 boljša od Vorarlberga, v soboto drugi dan zapored gostovanje na avstrijskem zahodu.
Fotografija: Ljubljanski kapetan je z zgodnjim golom že hitro napovedal zmago na Predarlskem. FOTO: Uroš Hočevar/Delo

Potem ko je za Olimpijinimi hokejisti v ligi prvakov zelo kakovostna tivolska preizkušnja proti Zugu iz Švice (1:3), so ti tokrat odlično štartali v svojem dvojčku zaporednih tekem na avstrijskem zahodu za točke ICEHL.

Zmaji so namreč v Feldkirchu ugnali moštvo Vorarlberga s 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) iin se tako že približali najboljšim. Za vodilnima Bolzanom in Salzburgom zaostajajo le še za štiri točke. Sicer pa je z uvodnim golom  že v 3. minuti napovedal slavje ljubljanski kapetan Žiga Pance, nato je pet minut pozneje zadel Luka Kalan.

Gostitelji so znižali izid, novo prednost dveh golov je kmalu po začetku druge tretjine zmajem priigral 18-letni Miha Beričič, vseh dvomov pa je bilo konec po golu Jake Sodje v prazno domačo mrežo. Pred 1200 gledalci so Ljubljančani sprožili več strelov proti vratom – 30:22.

V soboto (19.15) bodo hokejisti SŽ Olimpije gostovali v Innsbrucku.