Čančarjevi zapravili lepo prednost, a na koncu vseeno zmagali

Naš košarkar je za Denver na gostovanju v Kaliforniji zbral 2 točki in 5 skokov.
Fotografija: Vlatko Čančar (desno) se je vnovič ostro boril pod košem. FOTO: USA Today Sports

Tudi košarkarji onstran Atlantika v teh prazničnih dneh okrog božiča in pričakovanja novega leta ne počivajo. Med slovenskimi športniki, za katere ni tekmovalnega oddiha, pa je Vlatko Čančar, ki se je s svojimi Denver Nuggets veselil zmage v Los Angelesu pri moštvu Clippers s 103:100. Naš košarkar je v svojih 15 minutah igre zbral 2 točki in 5 skokov.

Najučinkovitejši na igrišču je bil s 26 točkami srbski košarkarski zvezdnik Nikola Jokić s 26 točkami – ob tem je imel kar 22 skokov –, res pa je tudi, da prav natančen na tej tekmi ni bil: iz 24 metov je zadel le devetkrat. Toda tako zanj kot soigralce se je še dobro razpletlo, potem ko so 3. četrtini vodili že za 18 točk, pa že v tem tretjem delu igre izpustili vodstvo.

Najvišjo zmago večera so dosegli košarkarji San Antonio Spurs –  tekmece iz Detroita so ugnali kar s 144:109.