Luka Dončić in drugi malo spali, a zmagali (VIDEO)

Po štirih zaporednih porazih je Dallas pred domačimi navijači premagal LA Clippers.
Fotografija: Luka Dončič je imel zaradi ostrega čuvaja v tekmecu Patricku Beverleyju povprečen večer, ki pa ga je še vedno končal kot najboljši podajalec in drugi strelec. FOTO AFP

Za Dallas in Luko Dončića v NBA ni bilo veliko spanca. Približno 29 ur po koncu tekme na gostovanju na severovzhodu v Milwaukeeju in 26. porazu so košarkarji Dallasa že igrali pred svojimi navijači v dvorani American Airlines Center proti Los Angeles Clippers. Če je bil že spanec krajši od želja Luke Dončića in drugih, pa se je tekma toliko bolj razpletala po njihovih željah. Dallas je končal niz štirih porazov in zmagal s 108:96. Zmagal je prvič po 11. januarju in 21. v sezoni.

Luka Dončić je imel slab prvi polčas, po katerem je od jeze strgal dres, a je tekmo na koncu sklenil v svojem slogu. Dosegel je 17 točk, sedem skokov in šest asistenc, zgrešil pa je vseh osem metov za tri točke. Prvi strelec pri domačih je bil Harrsion Barnes z 20 točkami, vrnil pa se je tudi Dennis Smith jr., ki je dosegel 17 točk.

Dončićev prvi trojni trojček je bil hitro postavljen v zbirko najuglednejših statističnih podatkov, saj se Teksašanom iz tekme v tekmo oddaljuje ne le končnica, pač pa tudi kolikor toliko tekmovalen drugi del prvenstva najmočnejše košarkarske lige na svetu. Od osmega mesta, ki kot zadnje vodi v končnico, so bili pred dvobojem s Clippers (25:21) oddaljeni pet zmag. Dallasov izkupiček za 13. mesto v zahodni konferenci je zdaj 21:26.

Pred tekmo je Dončića doletela tudi kazen NBA za izključitev v Indiani. Plačati bo moral 10.000 dolarjev. A tudi priznanje za novinca meseca decembra v zahodni konferenci.

DALLAS : LA CLIPPERS 106:98 (26:29, 58:56, 78:73)
(Barnes 20, Dončič 17 – met 5:15, trojke 0:8, prosti meti 7:10 – 7 skokov in 6 podaj v 32 minutah), Smith Jr. 17 in 8 skokov, Jordan 13 in 16 skokov, Harris 13, Matthews 9, Nowitzki 8, Finney Smith 5, Powell in Kleber po 2; Bevelrey 16 in 9 skokov, Bradley in Williams po 15, Harrell 11 in 8 skokov, Harris 9, Gilgeous Alexander 8, Scott in Motley po 7, Wallace 4, Thornwell in Robinson po 3).

TORONTO : SACRAMENTO 120:105
(Lowry 19 in 9 podaj, VanVleet 19; Bagley 22 in 11 skokov, Bogdanović 16, Hield 15).

OKLAHOMA CITY : PORTLAND 123:114
(George 36 in 8 skokov, Westbrook 29, 14 podaj in 10 skokov, Adams in Ferguson po 14; Lillard 34, McCollum 31, Nurkić 22 in 15 skokov).

PHOENIX : MINNESOTA 91:118
(Jackson 27 in 10 skokov, Booker 14; Towns 25, 18 skokov in 7 podaj, Okogie 21).