Tivolski parket je ostal primorski

V derbiju 7. kola lige Nova KBM gladka zmaga Koprčanov.
Fotografija: Žan Mark Šiško in soigralci so se večkrat sprehodili do Olimpijinega obroča. FOTO: Petrol Olimpija

Ljubljana – V zadnji tekmi 7. kola lige Nova KBM za prvaka je zmagovalec 2. lige ABA še enkrat gladko ugnal odpisanega med regionalno elito v Tivoliju in ostal neporažen. Sixt Primorska se je po svoji navadi lotila delo umirjeno in prepustila Petrolu Olimpiji uvodno četrtino, a dobila drugo s 14:7 in tretjo z 29:15 ter si zagotovila zmago s 85:72 (67:47, 38:32, 24:25).

Uspeh Koprčanov je bil bolj prepričljiv, kot kaže končni izid. Izkoristiti so znali bolj čvrsto v obrambi, boljšo organizacijo napadov pod taktirko Žana Marka Šiška (13 asistenc) in prevlado svojih centrov z Marjanom Čakarunom (met za dve 12:17) na čelu. Gostitelji so še pred iztekom tretje četrtine zaostajali za 20 točk, nato s 50:71, v finišu tekme pa so zgolj izkoristili menjave v vrstah tekmecev in se tri minute pred koncem približali na 68:76, a bliže niso mogli.

Moštvi se bosta vnovič pomerili že v nedeljo v Kopru v zaostali tekmi 2. kola.

Strelci za Petrol Olimpijo: Jones 4, Špan 18 (5:5), Bubnić 1 (1:2), Lazić 10 (2:4), Šamanić 2, Lorbek 6, Lapornik 11, Badžim 2 (2:2), Radulović 18 (2:4); Sixt Primorska: Ferme 3, Henry, Harris 20 (6:7), Čakarun 28 (4:4), Marinković 4 (2:4), Hodžić 4 (4:4), Jagodić Kuridža 12 (3:4), Šiško 13 (2:4), Vončina 1 (1:2).

Vrstni red: Sixt Primorska 6:0, Petrol Olimpija 4:2, Krka, Rogaška in Hopsi Polzela po 3:4, Helios Suns 1:6.