Utah jazz premagal Dallas Mavericks

Luka Dončić je za poražene goste v 36 minutah dosegel 25 točk, sedem podaj in šest skokov ter bil prvi strelec tekme skupaj z Donovanom Mitchellom.
Fotografija: Dončić je za poražene goste v 36 minutah dosegel 25 točk. FOTO: USA Today Sports

Ekipa Utah Jazz je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v Salt Lake Cityju premagala Dallas Mavericks s 112:107, Luka Dončić je za poražene goste v 36 minutah dosegel 25 točk, sedem podaj in šest skokov ter bil prvi strelec tekme skupaj z Donovanom Mitchellom, ki je za Utah prav tako dal 25 točk ob petih podajah in osmih skokih.

Mož odločitve pa je bil francoski center v dresu domačih Rudy Gobert, ki je bil že dvakrat izbran za najboljšega obrambnega igralca lige. V zaključku je dosegel odločilne koše, tudi iz prostih metov, ujel pomembno žogo ter blokiral polaganje tik preden se je žoga dotaknila table. Tekmo je končal s 17 skoki, petimi blokadami in 22 točkami, eno več je dodal njegov hrvaški soigralec Bojan Bogdanović.