Erling Haaland sklatil z vrha strelcev tudi Sergia Agüera

V 25. kolu angleškega nogometnega prvenstva sta bili uspešni obe vodilni ekipi.
Fotografija: Med strelce za ManCity sta se vpisala tako Phil Foden kot Erling Haaland. FOTO: Adrian Dennis/AFP

V 25. kolu angleškega nogometnega prvenstva sta bili uspešni obe vodilni ekipi. Arsenal je z golom Gabriela Martinellija v prvi minuti drugega polčasa z 1:0 ugnal Leicester, bolj prepričljiv je bil Manchester City, ki je v gosteh premagal Bournemouth s 4:1.

Razlika med vodilnim Arsenalom in Cityjem, za katerega so se med strelce vpisali Julian Alvarez, Erling Haaland, Phil Phoden v prvem polčasu, Chris Mepham pa je še pred častnim golom svoje ekipe v drugem dosegel avtogol, tako ostaja enaka, Londončani imajo ob tekmi manj dve točki prednosti.

Izpostaviti velja odličnega norveškega napadalca v majici ManCityja. Erling Haaland je namreč v tej sezoni premier league zabil že neverjetnih 27 golov, kar doslej ni uspelo še nobenemu napadalcu tega kluba iz Manchestra. Pred tem si je delil vodilni položaj s Sergiem Agüerom (26).