Barcelona spretna v napeti končnici

Modro-rdeči se le vračajo na zmagovita pota, tokrat so se veselili točk pri Villarealu.
Fotografija: Barcelonin Nizozemec Memphis Depay se je takole razveselil gola in nato pomembne zmage. FOTO: Pablo Morano/Reuters

Nogometaši Barcelone po odhodu trenerja Ronalda Koemana nadaljuje lov za vsemi tistimi, ki so jim ušli v dosedanjih jesenskih tednih, kar pa seveda ni preprosto. Z novim krmarjem katalonske ladje Xavijem so se modro-rdeči le vrnili na zmagoviti tir, četudi v tej hladni novembrski soboti na gostovanju pri Villarealu niso prav posebej blesteli.

Xavijeva pa je odnesla tri točke z goli de Jonga, Depaya in z 11 m Coutinha se je veselila zmage s 3:1, priborila pa si jo je šele v končnici, ko je minuto pred koncem rednega dela v polno zadel Depay za 2:1, štiri minute pozneje pa je sledila še omenjena enajstmetrovka. Vodilni Real Madrid ima zdaj 7 točk prednosti pred Barcelono, toda obenem je odigral tekmo manj – v nedeljo zvečer se bo doma pomeril s Sevillo.