Bayern ne potrebuje enajstih igralcev

Hat-trick Lewandowskega za visoko zmago proti Stuttgartu. Že v 13. minuti izključen Alphonso Davies. Dva gola Haalanda premalo za zmago Borussie.
Fotografija: Robert Lewandowski je v prvem polčasu trikrat zadel mrežo Stuttgarta. FOTO: Matthias Balk/Reuters

Evropski in nemški prvak Bayern je kar s 4:0 premagal Stuttgart, četudi je bil od 13. minute brez izključenega Alphonsa Daviesa. Tri gole je zabil poljski golgeter Robert Lewandowski.

Bavarci so tudi z desetimi igralci dominirali in že v prvem polčasu zabili štiri gole, drugega Serge Gnabry. Po 26 tekmah imajo štiri točke prednosti pred Leipzigom, ki je včeraj zmagal v Bielefeldu z golom Marcela Sabitzerja. Kevin Kampl je igral do 87. minute.

Alphonso Davies je moral hitro pod prho. FOTO: Matthias Balk/AFP

Borussia Dortmund je kljub dvem golom Erlinga Brauta Haalanda remizirala z 2:2 v Kölnu.

Lewandowski se nezadržno bliža rekordu po številu doseženih zadetkov v sezoni bundeslige. Sloviti Gerd Müller jih je prav tako za Bayern v sezoni 1971/72 dosegel 40. Lewandowski je osem krogov pred koncem že pri številki 35.

Schalke : Borussia Mönchengladbach 0:3

Erling Braut Haaland je dosegel prvi in zadnji gol na tekmi v Kölnu. FOTO: Wolfgang Rattay/Reuters