Američani začeli, Gareth Bale končal

Drugi tekmovalni dan na svetovnem prvenstvu v nogometu je bil izjemno živahen.
Fotografija: Gareth Bale je postavil končni izid na tekmi med ZDA in Walesom. FOTO: Nicolas Tucat/AFP

Ameriška in valižanska nogometna reprezentanca sta se na drugi tekmi skupine B na svetovnem prvenstvu v Katarju razšli brez zmagovalca z 1:1 (1:0). Američani so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec in premoč kronali po lepi akciji v 36. minuti, ko je zaključil Timothy Weah. V drugem so se zbudili tudi Valižani, zaigrali bolje ter izenačili po uspešno izvedeni enajstmetrovki Garetha Bala v 82. minuti.

Nizozemska nogometna reprezentanca je na drugi tekmi skupine A na svetovnem prvenstvu v Katarju premagala Senegal z 2:0 (0:0). Na stadionu Al Tumama v Dohi sta po zelo čvrsti in enakovredni predstavi v zadnjem delu dvoboja zadela Cody Gakpo (84.) in Davy Klaassen (90+9.).

Cody Gakpo je s strelom z glavo mojstrsko matiral vratarja Senegala. FOTO: Ozan Kose/AFP

V Katarju očitno igrajo tenis, tako visoko so Angleži premagali Irance

Angleška reprezentanca je na prvi tekmi skupine B zanesljivo premagala Iran s »teniškim« izidom 6:2 (3:0). V Al Rajanu so že v prvem polčasu za varovance Garetha Southgata zadeli Jude Bellingham (35.), Bukayo Saka (43.) in Raheem Sterling (45+1.). V drugem je bil še drugič natančen Saka (62.), zadela pa sta tudi rezervista Marcus Rashford (71.) in Jack Grealish (89.). Za Iran je dvakrat zadel Mehdi Taremi (65., 90+13./11-m).

Iranski navijači niso pozabili opozoriti tamkajšnjih oblasti na pravice ženske. FOTO: Fadel Senna/AFP

Angleži so bili v vseh prvinah igre boljši tekmec. V okvir vrat so sprožili več strelov (7:3), si izmenjali več natančnih podaj (733:156), izvajali več kotov (8:0), tudi posest pa je bila odločno na strani treh levov (78:22). V skupini B bo ob 20. uri še obračun ZDA – Wales.

Marcus Rashford je bil še en rezervist z doseženim golom. FOTO: Anne-christine Poujoulat/AFP

Slovenci ob osmino finala v sodnikovem dodatku

Zanimivo, v skupini B igrata dve reprezentanci, s katerima se je sešla Slovenija na njenem zadnjem svetovnem prvenstvu, torej leta 2010 v Južni Afriki. Takrat so izbranci selektorja Matjaža Keka najprej šokirali svet z zmago nad Alžirijo (1:0; Koren), nato še s točko proti ZDA (2:2; Birsa, Ljubijankić), v zadnjem dejanju pa najtesneje izgubili z Anglijo (0:1) in se s 4 osvojenimi točkami častno, toda boleče poslovili od Afrike, potem ko so bili ob osmino finala v sodnikovem dodatku tekme med ZDA in Alžirijo.