Znova vidna vloga vzhajajočega slovenskega zvezdnika Benjamina Šeška

Nogometaši Salzburga so slavili pomembno zmago v ligi prvakov, potem ko so pred svojimi navijači strli odpor igralcev zagrebškega Dinama.
Fotografija: Benjamin Šeško (levo) je spet prikazal zelo dobro predstavo. FOTO: Kerstin Joensson/AFP

Nogometaši Salzburga so z vzhajajočim slovenskim zvezdnikom Benjaminom Šeškom na čelu v tretjem kolu lige prvakov z 1:0 (0:0) strli odpor igralcev zagrebškega Dinama. Zmagoviti gol je v 71. minuti z enajstmetrovke zabil švicarski napadalec Noah Okafor.

Vidno vlogo je pred 28.900 gledalci v Salzburgu znova odigral tudi Šeško, ki je imel dve lepi priložnosti. Še posebej blizu zadetku je bil v drugem polčasu, v katerem je po kotu z glavo žogo preusmeril naravnost v hrvaškega vratarja Dominika Livakovića.

Avstrijski prvaki, ki v tej sezoni najmočnejšega klubskega tekmovanja v Evropi še ne poznajo poraza, so tako po treh kolih na vrhu skupine E.

Uspešni so bili tudi nogometaši Leipziga, ki so izkoristili prednost domačega terena in s 3:1 (1:0) premagali igralce Celtica. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za nemške »rdeče bike« igral do 71. minute, sedemnajst minut pred odhodom z igrišča je prejel rumeni karton.

Erling Braut Haaland (levo) je proti Kopenhagnu dvakrat zadel v polno. FOTO: Lee Smith/Reuters

Izidi

Skupina E: Salzburg : Dinamo Zagreb 1:0 (Okafor 71. 11-m) , Chelsea : Milan 3:0 (Fofana 24., Aubameyang 56., James 61.)

Vrstni red: Salzburg 5, Chelsea 4, Milan 4, Dinamo Zagreb 3.

Skupina F: Leipzig : Celtic Glasgow 3:1 (Nkunku 27., A. Silva 64., 77.; Jota 47.), Real Madrid : Šahtar Donjeck 2:1 (Rodrygo 13., Vinicius 28.; Subkov 39.)

Vrstni red: Real Madrid 9, Šahtar Donjeck 4, Leipzig 3, Celtic Glasgow 1.

Skupina G: Manchester City : Kopenhagen 5:0 (Haaland 7., 32., Chotscholawa 39. avt., Mahrez 55. 11-m, Alvarez 76.), Sevilla : Borussia Dortmund 1:4 (En-Nesyri 51.; R. Guerreiro 6., Bellingham 41., Adeyemi 43., Brandt 75.)

Vrstni red: Manchester City 9, Borussia Dortmund 6, Sevilla 1, Kopenhagen 1.

Skupina H: Juventus : Maccabi Haifa 3:1 (Rabiot 35., 83., Vlahović 50.; David 75.), Benfica : PSG 1:1 (D. Pereira 41. avt.; Messi 22.)

Vrstni red: PSG 7, Benfica 7, Juventus 3, Maccabi Haifa 0.