Napad Kranjskogorke na kolajno se ni izšel

Najboljša veleslalomistka sezone v svetovnem pokalu Švedinja Sara Hector je olimpijska prvakinja. Meta Hrovat sedma, srebro za Italijo, bron za Švico.
Fotografija: Veleslalomske junakinje so znane, Švedinja Sara Hector (v sredini) je osvojila zlato kolajno, srebrno kolajno je prismučala Italijanka Federica Brignone (levo), bronasto Švicarka Lara Gut-Behrami. FOTO: Wolfgang Rattay/Reuters

Švedinja Sara Hector je nova olimpijska prvakinja v veleslalomu, druga je bila Italijanka Federica Brignone, tretja pa Švicarka Lara Gut-Behrami. Najboljša v tej sezoni v svetovnega pokala je bila najhitrejša že na progi Ledena reka v Yanqingu, ki jo je postavil postavitvi slovenski trener Sergej Poljšak. Kolajni se je močno približala tudi Slovenka Meta Hrovat s četrtim mestom in pol sekunde zaostanka za tretjo Federico Brignone. Na prvi progi je odstopila branilka naslova Američanka Mikaela Shiffrin.

Napada na kolajno se Kranjskogorki na drugi progi ni posrečil. Na koncu je bila sedma, Brignonejeva je napredovala za mesto, najbolj pa Gut-Behrami. Ana Bucik je bila 11. Tina Robnik 18., Andreja Slokar pa je v finalu odstopila.

Na startu prve vožnje so bile štiri Slovenke in vse so se uvrstile v najboljšo trideseterico. Bucikova je bila 16. (+1,86), Slokarjeva 20. (+2,52), Robnikova pa 21. (+2,62).

Meta Hrovat je odlično izpeljala prvo veleslalomsko progo in jo je od kolajne ločilo le pol sekunde, na drugi ji ni šlo tako dobro. FOTO: Wolfgang Rattay/Reuters