Hoja in tek sta najboljša za zdravo telo in um med pandemijo

Raziskave ugotavljajo, da se tudi Američani postavljajo na noge, da bi ohranili telo in um v formi. Hoja in tek sta med epidemijo najprimernejši možnosti vadbe.
Fotografija: Ljudje iz baby boom generacije so se najprej odrekli rokovanju, sledili pa so jim pripadniki generacije X (33 odstotkov). FOTO: Leon Vidic
Odpri galerijo
Ljudje iz baby boom generacije so se najprej odrekli rokovanju, sledili pa so jim pripadniki generacije X (33 odstotkov). FOTO: Leon Vidic

Če ne morete vaditi v telovadnici ali se pridružiti skupinskem treningu in če tek ni vaša najljubša stvar, potem se zdi, da je hoja med pandemijo COVID-19 prevzela vodilno vlogo pri ohranjanja telesne kondicije - in zdrave pameti.
image_alt
Zimski trening za tekače ni le tek

Seveda je to dobra novica za specializirane trgovce na drobno, ki zdaj vse pogosteje skrbijo za manj ambicioznega, a enako motiviranega potrošnika - da prihajajo ljudje, ki niso obsedeni s športno rekreacijo, vendar so se odločili za gibanje - za telo in um.

Več kot dve tretjini Američanov, ki telovadijo, meni, da je bila hoja med COVID-19 najprimernejša možnost za vadbo, medtem ko je vsak peti dejal, da jih je pandemija spodbudila k izboljšanju prehranjevalnih navad; to kažejo ugotovitve raziskave o zdravstvenem stanju UnitedHealthcare za leto 2020, ki preučuje mnenja ljudi o zdravstvenih temah in preferencah.

»Zdaj je primeren čas, ko naj Američani vlagajo v svoje zdravje, pri čemer imajo delodajalci ključno vlogo pri spodbujanju zdravih navad med zaposlenimi na delovnem mestu in med delom doma,« pravi Rebecca Madsen iz UnitedHealthcare.
 

Zaupanje v gibanje


Hoja in tek sta med epidemijo COVID-19 uvrščena med najboljše možnosti vadbe. Večina anketirancev iz raziskave je dejala, da je bila hoja (68 odstotkov) njihova najljubša metoda vadbe od pojava epidemije, sledijo ji tek (28 odstotkov), vaje z lastno telesno težo (23 odstotkov), kolesarjenje (21 odstotkov) in trening z utežmi doma (18 odstotkov).
image_alt
Novi zapestni nadzornik in trener

Več kot tri četrtine baby boom generacije (1946 do 1964) je raje pešačilo kot imelo druge oblike vadbe, prav tako 72 odstotkov generacije X (1965 do 1980).
Kar zadeva prehranjevalne navade, je 30 odstotkov anketirancev povedalo, da je njihova prehrana zdaj slabša kot preden je virus tako zelo vplival na vsakdanje življenje, medtem ko jih je 21 odstotkov odgovorilo, da se je njihova prehrana izboljšala.
Večina zaposlenih meni, da so wellness programi izboljšali njihovo zdravje in produktivnost. FOTO: Blaž Močnik
Večina zaposlenih meni, da so wellness programi izboljšali njihovo zdravje in produktivnost. FOTO: Blaž Močnik

Za trgovce na drobno je zanimivo, da je glede na običajne norme na delovnem mestu ena tretjina (34 odstotkov) anketirancev dejala, da si ne bodo več stiskali rok v službi, ne glede na okoliščine; 35 odstotkov bi jih uporabilo alternativni fizični pozdrav, kot je na primer pest ali udarec komolca; in 31 odstotkov jih je reklo, da bodo še naprej stiskali roke kljub potencialnim tveganjem za okužbo s COVID-19.
Ljudje iz baby boom generacije so se najprej odrekli rokovanju, sledili pa so jim pripadniki generacije X (33 odstotkov).

Večina zaposlenih meni, da so wellness programi izboljšali njihovo zdravje in produktivnost. Več kot tri četrtine (77 odstotkov) anketirancev, ki so zaposleni in imajo dostop do wellness programov, je dejalo, da so takšne pobude pozitivno vplivale na njihovo zdravje. Skoraj polovica (48 odstotkov) jih je dejala, da jih programi motivirajo k večji pozornosti na svoje zdravje; 38 odstotkov jih je reklo, da so si tako pomagali zmanjšati stres; 36 odstotkov jih je povedalo, da so povečali telesno aktivnost; 33 odstotkov pa ​​jih je poročalo o izboljšanem spanju.

V nepovezani, a zanimivi ugotovitvi je 30 odstotkov anketirancev reklo, da je jim zdaj zdi verjetneje, da bodo jeseni zbolelo za gripo.

Komentarji: