Kopitar pomagal pokvariti prav poseben večer Pingvinov

Hokejisti kluba Los Angeles Kings so slavili že tretjo zaporedno zmago v NHL, potem ko so po zasuku v gosteh strli odpor igralcev ekipe Pittsburgh Penguins.
Fotografija: Že na ogrevanju pred tekmo je nekdanjemu češkemu asu Jaromirju Jagru (levo) čestital tudi Anže Kopitar (na sredini). FOTO: Charles LeClaire/Usa Today Sports

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so s slovenskim kapetanom Anžetom Kopitarjem na čelu nanizali še tretjo zmago zapovrstjo v NHL. Po uspehih proti New Jersey Devils (2:1) in Boston Bruins (5:4) so v gosteh z 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) strli odpor igralcev kluba Pittsburgh Penguins.

Toda Kralji tekme niso odprli najbolje. Kanadski zvezdnik Sidney Crosby je namreč v 19. minuti izkoristil številno premoč na ledu in popeljal Pingvine v vodstvo, ki so ga držali vse do 54. minute. Takrat pa je na sceno pridrsal Šved Adrian Kempe, ki je najprej izenačil rezultat, tri minute pozneje pa ob igralcu manj na ledeni ploskvi zabil še zmagoviti gol za moštvo iz Los Angelesa. Podal pa mu je prav Kopitar.

Adrian Kempe je zabil zmagoviti gol za Kralje. FOTO: Justin Berl/AFP

Slovenski as je sicer v 21 minutah proti domačemu vratarju, Kanadčanu Tristanu Jarryju, ki je zbral 31 obramb, sprožil le en strel. »To je bila precej izenačena tekma, mi pa smo igrali zelo solidno in zasluženo osvojili točki, ki ju morda nismo pred nekaj tedni,« je presodil Kempe, medtem ko je Jim Hiller, trener Kraljev, poudaril, da je zelo ponosen na svoje moštvo.

Pred tekmo so pod strop dvorane obesili dres Jaromirja Jagra (na fotografiji z materjo Anno Jagrovo in sčrno izbranko Dominiko Branisovo) FOTO: Justin Berl/AFP

Omeniti kaže še, da so pred tekmo slavnostno upokojili dres s številko 68, ki ga je kar enajst sezon pri Pittsburghu nosil Jaromir Jagr. Legendarnemu češkemu hokejistu je sicer že med ogrevanjem pred tekmo čestital tudi Kopitar.

Druga izida: New York Islanders – New York Rangers 5:6 – po podaljšku, Colorado Avalanche – Arizona Coyotes 4:3.