Detroit izenačil neslavni rekord, igralci ostali brez besed

Košarkarji Detroita so izgubili še 26. tekmo zapored in s tem izenačili rekord po številu zaporednih porazov v ligi NBA.
Fotografija: Košarkarji Detroita nadaljujejo niz porazov. FOTO: Brad Penner/Reuters
Košarkarji Detroita nadaljujejo niz porazov. FOTO: Brad Penner/Reuters

Košarkarji Detroita nadaljujejo redko videni niz porazov v ligi NBA, trenutno so pri razmerju zmag in porazov 2-27. Rekordni 26. zaporedni poraz so vknjižili proti Brooklynu in izenačili rekord lige, ki sta ga doslej držala Philadelphia (2013/14) in Cleveland (2010/11).

Zgodba Detroita je še bolj zaskrbljujoča, ker za razliko od sorekorderjev v sezono niso šli z namenom, da izgubijo čim več tekem. Njihov trener Monty Williams je najbolj plačani trener v ligi (12 milijonov dolarjev na sezono), Detroit pa še vedno ne najde poti do zmage.

»To je najtežji trenutek, kar ga je večina med nami doživela v košarki, zagotovo pa v ligi NBA,« je komentiral center Isiah Stewart, ki se je pojavljal tudi v kombinacijah za prestop k Dallasu. Detroit ostaja najslabša ekipa v ligi, kljub povratku Bojana Bogdanovića po poškodbi pa je težko verjeti, da se Pistonsem obeta preobrat.