Manchester City v silovitem ritmu ruši ovire

Z zmago s 4:1 proti vodilnemu Arsenalu je branilec naslova angleškega nogometnega prvaka prevzel ligaške vajeti v svoje roke. Erling Haaland že pri 49 golih.
Fotografija: Manchester City je prepričljivo premagal Arsenal in je v najboljšem položaju za naslov angleškega prvaka, že petega v zadnjih šestih sezonah. FOTO: Phil Noble/Reuters

»Vse je v naših rokah. Tekma je bila pomembna, ni bila odločilna, ampak pomembna,« se je z raztegnjenim nasmehom velike zmage, že 12. v nizu proti Arsenalu in sedme zaporedne v angleškem prvenstvu, veselili trener Manchester Cityja Pep Guardiola. S sijajno tekmo so branilci naslova na štadion Etihad v 33. kolu premagali vodilni Arsenal s 4:1.

»Ne vem, kaj je treba še storiti, da bi lahko osvojili naslov. Vem le, da je treba dvigniti igralce, ki so zelo trpeli,« je bil razočaran poraženec z Arsenalovega trenerskega stolčka in Guardiolov učenec ter prijatelj Mikel Arteta.

Belgijec Kevin De Bruyne (levo) je bil najboljši posameznik dvoboja proti Arsernalu, Erling Haaland pa je le še potrdil, da je najboljši strelec med napadalci na svetu. FOTO: Lee Smith/Reuters

Kevin De Bruyne junak

V glavni vlogi je bil Belgijec Kevin De Bruyne, ki je mrežo tekmecev zatresel že v 7. minuti. John Stones je v 45. minuti zadel za 2:0 po De Bruynovi podaji, Belgijec je za 3:0 zadel še drugič v 54. minuti, piko na i, potem ko je za Arsenal znižal zaostanek Rob Holding v 86. minuti, pa je v peti minuti sodnikovega dodatka postavil Erling Haaland. Norvežan je postal rekorder, saj je s 33. golom v sezoni postal najboljši strelec v zgodovini premier league z 20. moštvi. Liverpoolov Egipčan Mohamed Salah je v sezoni 2017/18 zabil 32 golov zabil.

Haaland – v tej sezoni je dosegel že 49 golov v vseh tekmovanjih – ima veliko priložnost, da prekosi tudi absolutna rekorderja premier league Andyja Cola in Alana Shearerja, ki sta dosegla po 34 golov, a je v PL takrat tekmovalo 22 klubov. City, ki za Arsenalom sicer zaostaja za dve točki, a ima tudi dve tekmi manj, bo igral še sedem prvenstvenih tekem.