
Neomejen dostop | že od 14,99€
Kakor je prišlo na dan med kongresom Mednarodne smučarske zveze (FIS) v Vilamouri na Portugalskem, bo Christian Kathol odstopil s položaja kontrolorja skakalne opreme. Za ta korak naj bi se odločil iz osebnih razlogov.
Kathol je postal glavni za nadzor opreme smučarskih skakalcev pred tremi leti, odtlej pa je sodeloval pri številnih bolj ali manj odmevnih spremembah pravil. Med drugim je s svojo ekipo uvedel tudi čipiranje tekmovalnih dresov. Prav pod vodstvom 59-letnega Avstrijca pa se je v tem športu zgodil eden od največjih škandalov, potem ko so med letošnjim svetovnim prvenstvom v nordijskem smučanju v Trondheimu pri Norvežanih odkrili predelane skakalne kombinezone.
»Christian odstopa predvsem iz osebnih in družinskih razlogov,« je poljskemu novinarskemu kolegu Jakobu Balcerskemu potrdil direktor skakalnih tekmovanj za svetovni pokal Sandro Pertile. Kdo bo na tem položaju nasledil Kathola, ki bo svojo vlogo opravljal še do konca julija, za zdaj še ni znano.
Finale ženske sezone v Planici
V Vilamouri so potrdili tudi tekmovalne koledarje za olimpijsko sezono 2025/26. Smučarski skakalci in skakalke bodo imeli v svetovnem pokalu po 17 postaj, finale ženske sezone pa bo prvič v zgodovini na letalnici bratov Gorišek v Planici, na kateri se bodo najboljše tekmovalke pomerile 28. marca 2026.
Komentarji