Slovenci so bili na pragu senzacije

Izbranci Matjaža Kopitarja so po dveh tretjinah na hokejskem svetovnem prvenstvu v Rigi proti favoriziranim Čehom vodili z 2:1, na koncu pa doživeli poraz.
Fotografija: Dominik Kubalik je z dvema goloma poravnal izid. FOTO: Ints Kalnins/Reuters
Dominik Kubalik je z dvema goloma poravnal izid. FOTO: Ints Kalnins/Reuters

Slovenski hokejisti so odlično začeli današnji dvoboj na svetovnem prvenstvu elitne skupine v Rigi s Čehi. Uvodno tretjino so namreč proti favoriziranim tekmecem dobili z 2:0.

Našo izbrano vrsto je v osmi minuti popeljal v vodstvo Miha Verlič, že štiri minute pozneje pa je za veselje slovenskih navijačev poskrbel še Jan Urbas, ki je povišal na 2:0.

Miha Verlič se je takole s soigralci veselil vodstva proti Čehom. FOTO: Gints Ivuskans/AFP

Druga tretjina je pripadla Čehom. Tik pred koncem tega dela je ob igri z igralcem več našega vratarja Luko Gračnarja premagal Dominik Kubalik in znižal rezultat na 1:2.

Isti igralec je v četrti minuti zadnje tretjine ob vnovični številčni premoči na ledu poravnal izid, že dobro minuto pozneje pa je Čehom, ki jih vodil finski strokovnjak Kari Jalonen, uspel popoln zasuk, ko je slovensko mrežo zatresel še Roman Červenka. V 52. minuti je vodstvo favoritov na 4:2 po lepi podaji Vladimirja Sobotke povečal Michal Kempny.

Dobri dve minuti pred iztekom časa je selektor Matjaž Kopitar potegnil Gračnarja na klop in poskušal s šestim igralcem, kar pa so tekmeci hitro izkoristili in prek Kubalika, ki je dosegel še svoj tretji zadetek na tekmi, ušli že na 5:2. Končni izid (6:2) pa je postavil Jakub Flek, ki je v predzadnji minuti matiral slovenskega čuvaja mreže; ta se je namreč ob koncu vrnil v svoja vrata.

Čehi so na koncu slavili prepričljivo zmago. FOTO: Ints Kalnins/Reuters

V večerni tekmi skupine B so Švicarji, ki vodijo na lestvici, s 4:2 premagali Slovake.

V skupini A so Švedi v Tampereju kar s 7:1 odpravili Madžare, Nemci pa so po hudem boju s 6:4 strli odpor Dancev.