Cel svet gleda sojenje v Španiji, tako se naslova prvakov ne da ubraniti

Trener Barcelone Xavi Hernandez se je pridružil kritikom, ki so bili razburjeni zaradi sodniških odločitev v drugem polčasu tekme med Almerio in Realom.
Fotografija: Na tekmi med Realom in Almerio se je dogajalo marsikaj, mnogi so prepričani, da v korist Reala in škodo zadnjeuvrščene Almerie. FOTO: Isabel Infantes/Reuters

Sojenje na tekmi med Realom in Almerio še vedno buri duhove v nogometnem svetu. Madridčani so proti zadnjeuvrščeni Almerii ob polčasu zaostajali z 0:2, nato je sledila vrsta spornih sodniških odločitev, gol za zmago Reala s 3:2 je v 9. minuti (!) sodniškega dodatka dosegel Dani Carvajal.

Pri Almerii so prepričani, da je že pred tem sodnik Francisco Jose Hernandez Maes neupravičeno dosodil enajstmetrovko za Real, da je Vinicius izenačujoči gol dosegel z roko in da je bil zadetek Almerie v 61. minuti neupravičeno razveljavljen.

Z njimi se strinja tudi trener Barcelone Xavi: »Cel svet je videl, kaj se dogaja na naših tekmah. Ne bom povedal, kar si mislim, ker bom dobil kazen, a se povsem strinjam z Gaizko Garitano (trener Almerie). Že po tekmi v Getafeju sem dejal, da se dogajajo čudne stvari v tej ligi … mi ne moremo vplivati na njih, a če ne bi bilo tako, bi imeli šest točk več. Ob takšnem sojenju bo zelo težko ubraniti naslov španskega prvaka.«