Kopitarjev gol za udaren začetek, nato pa potop Kraljev

Hokejisti Los Angeles Kings so v domači dvorani s 5:2 izgubili proti Winnipegu, Anže Kopitar je za domačine prispeval prvi zadetek za vodstvo z 1:0.
Fotografija: Los Angeles na domačem ledu ni našel poti do zmage. FOTO: Gary A. Vasquez/USA Today

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na svojem ledu izgubili z 2:5 proti Winnipeg Jets. Slovenski kapetan domačih Anže Kopitar je dosegel gol za vodstvo z 1:0 v deseti minuti srečanja.

Tri minute pozneje je na 2:0 povišal Alex Laferriere. Po uvodni tretjini, ki so jo z 2:0 dobili domači, so gostje v naslednjih dveh dosegli pet golov v nizu. Prva dva je prispeval Danec Nikolaj Ehlers, podajalec je bil obakrat Kanadčan Gabriel Vilardi. Ta je bil asistent tudi pri zadnjem golu v drugi tretjini. Nato je zadel sredi tretje minute zadnjega dela igre za vodstvo s 4:2.

Vilardi je s štirimi točkami dosegel rekord kariere proti svojim nekdanjim soigralcem, konec junija je namreč prestopil v Winnipeg Jets. Tako kot Vilardi je štiri točke na tokratni tekmi dosegel tudi Ehlers s po dvema goloma in podajama.